Kategorie
Finanse Osobiste

Na co zwrócić uwagę, biorąc kredyt gotówkowy?

Bardzo chętnie zaciągamy kredyty gotówkowe. Wymagania jakie musimy spełnić są coraz niższe nie tylko w firmach pozabankowych, ale również w samych bankach. Oczywiście takie decyzje nie są złe. Ważne jest jednak to, by były one przemyślanie. Dlatego potrzebując dodatkowych pieniędzy „na już” nie możemy działać pochopnie.


Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przed podpisaniem umowy należy porównać możliwie jak najwięcej dostępnych propozycji, by wybrać tę najlepszą. Ale jak to właściwie zrobić? Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę? Oferta ofercie nierówna – wybierając pierwszy lepszy kredyt może okazać się, że może nas on dużo kosztować. Dlatego podstawą do odpowiedniej decyzji jest właściwe porównanie ofert. Podpowiadamy jak to zrobić prawidłowo.
Kredyt gotówkowy i jego najważniejsze parametry.

Jak możemy zdefiniować dobry kredyt gotówkowy? Do tego tematu należy podchodzić indywidualnie. Dlatego też należy zastanowić się nad swoją sytuacją finansową i znaleźć taki produkt, który będzie dostosowany do naszych oczekiwań i potrzeb. Najważniejsze kryteria jakie należy wziąć pod uwagę porównując co najmniej kilka ofert to:
• Oprocentowanie – od niego zależy wysokość odsetek. Dlatego też im jest niższe, tym mniej dodatkowych pieniędzy musimy wydać na ogólną comiesięczną ratę;
• Prowizja – to parametr, który jest bardzo zmienny w zależności od banku. Jest to zarobek dla każdej instytucji. Dla kredytobiorców stanowi dodatkowy koszt. O ile się nam nie spieszy warto poczekać na promocje, które co pewien czas organizują banki – w takich przypadkach możemy liczyć nawet na 0% prowizji! Dzięki temu możemy znacząco zmniejszyć ratę kredytu. Jeśli jednak zależy nam na dodatkowej gotówce dokładnie sprawdzajmy jaką prowizję pobiera bank – niekiedy są to wręcz olbrzymie różnice;
• RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – niezwykle ważna kwestia, która informuje nas o opłacalności danego produktu bankowego. Dzięki tej informacji możemy dowiedzieć się nie tylko ile będą wynosiły odsetki, ale również koszty odsetkowe. Zatem znajomość RRSO daje nam możliwość poznania całkowitej wysokości kosztów, które należy włączyć do zaciągniętej kwoty;
• Okres spłaty – większości z nas zupełnie nie zważa to na uwagi. To błąd, ponieważ od owego okresu uzależniona jest wysokość naszej miesięcznej raty. Im na krócej zaciągamy kredyt, tym rata będzie wyższa;
• Wymagania wobec kredytobiorców – ten aspekt zupełnie nie wypływa na wysokość kosztów zaciąganego zobowiązania.

Ale należy o nich wiedzieć, gdyż być może nie spełniamy należytych wymagań, dzięki którym w ogóle będziemy mogli ubiegać się o kredyt. Te ustalane są zazwyczaj już indywidualnie przez instytucje bankowe. Najczęściej wymaga się, by kredytobiorca osiągnął odpowiedni wiek czy osiągał stałe dochody, które pozwolą mu spłacić powierzone mu wsparcie finansowe.

Równie ważna jest zdolność kredytowa – to na jej podstawie często wyliczana jest maksymalna kwota, którą możemy pożyczyć. Warto wspomnieć jeszcze o jednym triku, który coraz częściej wykorzystywany jest przez kredytodawców. Otóż wymagają oni od swoich klientów, by wcześniej posiadali oni konto bankowe w ich banku lub skorzystali z innych produktów. Stąd też musimy być świadomi tego, że przed otrzymaniem pomocy finansowej będziemy musieli założyć u nich choć podstawowe konto.

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt?
Biorąc pod uwagę powyższe parametry mamy o tyle szczęście, że możemy mieć do nich szybki dostęp poprzez Internet. Nie musimy zatem chodzić z jednej placówki banku do drugiej, by dopiero dowiedzieć się o poszczególnej ofercie, a później je wszystkie porównywać. Wystarczy nam porównywarka kredytów. Pomocna może okazać się strona https://www.bank-ranking.pl/. Za jej pomocą możemy w szybki i łatwy sposób zebrać oferty niemalże wszystkich banków.

Korzystanie z porównywarki kredytów jest proste. Abyśmy dowiedzieli się ile będzie wynosiła wysokość raty, a także całkowita kwota spłaty musimy:
1. Znaleźć w Internecie porównywarkę kredytów;
2. Wpisać konkretne parametry zobowiązania.
W przeciągu dosłownie kilku sekund pojawią się propozycje spełniające nasze wymagania. A wraz z nimi wszystkie wymienione powyżej kryteria, dzięki którym będziemy mogli je odpowiednio przeanalizować i znaleźć najlepszą dla siebie ofertę.
Podsumowując, znalezienie dla siebie kredytu gotówkowego na korzystnych warunkach nie jest trudne ani czasochłonne. Należy jednak wiedzieć na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, byśmy wybrali najkorzystniejszą propozycję. Porównywarka kredytowa pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Nigdy nie decydujmy się na kredyt zbyt pochopnie bez porównania co najmniej kilku ofert. To pozwoli nam na zaoszczędzeniu nawet kilkuset złotych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_got%C3%B3wkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *